Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, genital bölgede daha estetik ve orantılı bir görünüm sağlamak amacıyla uygulanır. Fakat temelde bazı genital fonksiyonları iyileştiren durumlar oluştuğundan dolayı cinsel yaşama katkıda bulunan tüm işlemler genital estetik müdahale olarak adlandırılır. 

Genital Gençleştirme Nedir?

Genital bölgeye bağlı uygulanan işlemler; hormonlardaki değişiklikler, yaşlanma, kilo alıp verme, doğum yapma gibi sebeplerden oluşabilmektedir. Bu nedenle genital gençleştirme ismi de kullanılmaktadır. 

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik, barbie vajina estetiği, gençleştirme, adı altında yapılan çeşitli operasyonlar mevcuttur. Bu uygulamaların bazı hastalarda tek uygulanabilirken bazı hastalarda ise bir arada uygulanabilmektedir. Bu uygulamalar şunlardır;
  • Labioplasti( İç ve dış dudak işlemleri), 
  • Vajina daraltma, 
  • G noktası enjeksiyonları,
  • Vajina beyazlatma, 
  • Klitoris estetiği

Barbie Vajina Estetiği Nedir ?

Kadınların bir kısmında genital bölgede iç dudaklarda, dış dudaklardan görünebilecek kadar geniş, büyük, sarkık veya asimetrik olabilir. Bu görüntüden rahatsız olan kadınlar bu görüntüden kurtulmak için estetiğe başvurmaktadır. 

Klitoris Nedir?

Klitoris, erkeklerde bulunan penis ile emriyolojik olarak aynı yapıdan köken alan erektil bir organdır. Kadınlarda klitoris oluşurken, erkeklerde testesteron etkisi ile penis oluşur. Klitoriste çok fazla sinir ucu bulunduğundan dokunma, sıcaklık farkı ve basınca karşı aşırı duyarlı bir organdır. Basınç ve dokunma ile uyarılabilir ve sertleşme oluşur, aynı zamanda v şeklindeki vajina girişinin iki tarafta bulunan kolları açarak cinsel ilişkiye kendini hazırlar.  

Vajinadaki iç dudaklar ve dış dudaklar ne işe yarar ?

İç dudakların görevi, vajina girişini kapatarak vajinayı, üretrayı ve klitorisi dış etkilerden korumaktır.  

Dış dudakların görevi iç dudakları sararak ince dokulu yapıları, yani üretra, klitoris ve vajina girişini kapatıp korumaktır. 

Vajinadaki iç dudaklar ve dış dudaklar ne işe yarar ?

İç dudakların görevi, vajina girişini kapatarak vajinayı, üretrayı ve klitorisi dış etkilerden korumaktır.  

Dış dudakların görevi iç dudakları sararak ince dokulu yapıları, yani üretra, klitoris ve vajina girişini kapatıp korumaktır. 

Sıkça Sorulan Sorular

1Ameliyatsız Genital Estetik Mümkün Mü?
Genital estetik ameliyatlarına alternatif olarak lazer, radyofrekans veya ultrasonografi dalgaları ile çalışan farklı cihazlar da geliştirilmiştir. Uygulama etkinliği olarak cerrahi operasyonlarla kıyaslanamazlar. Her zaman cerrahi uygulamalar daha etkili sonuçlar vermektedir. Fakat son zamanlarda özellikle vajina beyazlatma uygulaması için son zamanlarda yaygınlaşmıştır.
2Vajinal Estetik Ameliyatları Kaç günde İyileşir?
Genital estetik ameliyatları, yapılan uygulamaya göre iyileşme süresi değişse de ortalama 1-1,5 ay içinde tamamen iyileşme gösterir. Vajina beyazlatma, G-Shot gibi cerrahi olmayan uygulamalar bir iyileşme süresi gerektirmez. Hastalar aynı gün içerisinde bile cinsel ilişkiye girebilir.
3Labioplasti Nedir?
Labioplasti, iç ve dış dudakların operasyonlarının bütününe verilen isimdir.

Bize Ulaşın

+90 549 579 24 30

Genital Estetik Nedir?