Mons Pubis Estetiği

Monsplasti veya mons pubis estetiği, pubis bölgesindeki yağ birikintilerinin veya cilt sarkmalarının cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Bu işlem, pubis bölgesinin daha düzgün, sıkı ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlar.  

Monsplasti operasyonu genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Cerrah, pubis bölgesindeki cilt fazlalığını ve yağ birikintilerini çıkarmak için bir kesim yapar ve gerektiği durumlarda cilt ve yağ dokusunu çıkarır. Daha sonra, kesim yerini dikişlerle kapatır. İşlem yaklaşık 1-2 saat sürer. Monsplasti, genellikle kilo kaybı veya yaşlanma gibi nedenlerle pubis bölgesindeki yağ birikintileri ve cilt sarkmaları olan kadınlar tarafından tercih edilir. Ayrıca, pubis bölgesinin aşırı kilo problemi olan kadınlar da bu işlemi yaptırabilirler. 

Bize Ulaşın

  Sıkça Sorulan Sorular

  1Mons Pubis neden büyük olur?
  Genellikle aşırı kilo alımına bağlı olarak büyük olabilmektedir. Aynı zamanda sezeryan gibi cerrahi işlemler ile de sarkma ve şekil bozukluğu oluşabilmektedir. Hastanın genetiği de etkileyebilmektedir.
  2Mons Pubis yağları erir mi?
  Bu bölgede oluşan yağlar kilo vererek veya egzersiz yaparak azalabilir. Ancak uzun süreli devam eden kilo alımı liposuction veya monsplasti gerektirir.
  3Monsplasti sonrası nelere dikkat edilmesi gerekir?
  Alt karın ve çevresinde ağrı hissedilmesi normaldir ve aspirin dışındaki ağrı kesiciler kullanılabilir. Yaranın temiz tutulması gerekmektedir. Tam iyileşme gerçekleşmeden ağza, epilasyon ve jilet yapılmaması gerekir. Ameliyat sonrası 1-2 gün içinde yavaş yavaş yürüyüşler yapılabilir. 2-3 hafta kadar morarma ve ödev oluşumu devam edebilir. Operasyondan 1 hafta sonra ağır kaldırmamak ve yoğun fiziksel aktivite dışı işe geri dönülebilir. Operasyondan sonra 4-6 hafta sonrası spora ve cinsel aktiviteye dönülebilir.

  Bize Ulaşın

   Bize Ulaşın

   +90 549 579 24 30

   Mons Pubis Estetiği